W jaki sposób dostać się na Korfu oraz jak się możemy poruszać na wspomnianej wyspie?

Na tę piękną grecką wysepkę można dolecieć samolotem albo zwyczajnie dopłynąć promem. Z paru polskich miejscowości latają w tamto miejsce tanie linie lotnicze. Można by również skorzystać z przesiadki przykładowo w stolicy Grecji.

Domowe spa   sauna

Autor: comedy_nose
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie letnim tego typu loty czarterowe z różnorodnych polskich miejscowości proponują przykładowo biura podróży. Stosunkowo prędko można by także w tamto miejsce dopłynąć promem z Albanii.

Po wyspie Korfu >> korfu last minute najbardziej wygonie byłoby poruszać się przy pomocy auta, przede wszystkim jakimś niedużym autem miejskim albo terenowym. Wypożyczalnie światowych marek są położone w większych miastach i na lotniskach. Ponadto w prawie każdej turystycznej miejscowości znajduje się co najmniej jedna firma zajmująca się wynajmem samochodów, a często jest ich nawet kilka albo kilkanaście. Dojazd do większych miejscowości możliwy jest również publicznymi autobusami. Ich rozkłady są obecne w recepcjach hotelowych (nie ma jednak rozkładów na dworcach), z kolei bilety można by nabyć w kioskach lub w samych autobusach.
plaża

Autor: Clement Larrive
Źródło: http://www.flickr.com
Wsiada się przez drzwi koło kierowcy, żeby wysiąść trzeba natomiast wcisnąć odpowiedni przycisk. Oznaczenie szos na Korfu jest niestety relatywnie słabe. Znaki drogowe zawierają bowiem informacje w j. greckim oraz angielskim (czasem na jednej tablicy, czasami na dwóch oddzielnych). Zazwyczaj jednak tablice są postawione niezwykle blisko siebie, skrzyżowań czy skrętów lub także są zasłonięte przez jakieś drzewa. Miejscami, przede wszystkim w górach, gdy kierujemy się jedynie znakami drogowymi, można niestety bez trudu zgubić drogę. Warto zatem na wszelki wypadek mieć ze sobą własną nawigację GPS.

Sugerujemy nie jechać „na ślepo” według wskazań nawigacji, która potrafi skierować nas na drogę szutrowa, pewien lokalny wąski kamienisty skrót czy nawet przejazd przez teren należący do jakiegoś hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*