Jadę do Japonii – jak się przyszykować?

Japonia mami nas swym orientalnym nastrojem a także innością tradycji. Jest to państwo kontrastów – w Tokio dostrzeżemy pęd życia i współczesne techniki, w mniejszych miejscowościach pośród chat pokrytych strzechą spotkamy gejsze przyodziane w tradycyjne kimona.

Japończycy cechują się dbałością o wielopokoleniowe zwyczaje i zachowanie etykiety. W jaki sposób zorganizować wycieczki do Japonii? Kiedy najrozsądniej tam jechać? – oto jedne z istotniejszych pytań, które można sobie postawić (prócz Jak dużo mnie to będzie kosztować?) pragnąc jechać do Kraju kwitnącej wiśni – nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć. Z punktu widzenia zwykłego trampa, najmniej opłacalna będzie zima. Wiadomo – chłód, utrudnienia w transporcie, deszcze, wiatr – generalnie niefajnie. Latko z kolei może być istotnie parne (do wręcz 40 stopni), w związku z tym ta pora może być uciążliwa gdy planujemy coś więcej, aniżeli skrajny relaks na plażach Okinawy. Zostają nam do doboru 2 możliwości: czas wiosenny a także sezon jesienny. Ubezpieczenie nie jest wymagane w trakcie pobytu w Kraju kwitnącej wiśni warto jednak się nad nim zastanowić. Koszty życia a także leczenia są niezwykle wysokie.
autobus w drodze

Autor: The Second Plant with Mike
Źródło: http://www.flickr.com
seszele

Źródło: pixabay.com

Chcesz pierwszy raz wybrać się do Tajlandii, lecz nie wiesz jak się za to wziąć? Dookoła nawał wiadomości, a Ty wciąż nie masz pojęcia co wybrać? Z naszego kraju nie trudno odszukać tanie połączenia do Bangkoku, metropolii Tajlandii, przeważnie z przesiadką w jakiejś z europejskiej stolic bądź przez Emiraty Arabskie.

Tajlandia jest nadzwyczaj prosta w podróżowaniu, przy zachowaniu zwyczajnego zdrowego rozsądku jak też poddaniu się nadarzającym się sposobnościom a także pomysłom spędzicie w rzeczy samej perfekcyjne wakacje (Zobacz też: oferty last minute katowice) w Tajlandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*