Interesująca lokalizacja na wspaniałe wakacje nad błękitnym morzem

Większość ludzi marzy o wspaniałych wczasach nad brzegiem błękitnego morza, z którym łączy się niemalże biała piaszczysta plaża. Na szczęście w obecnych czasach moglibyśmy jeździć praktycznie po całym świecie w wyszukiwaniu ślicznych i egzotycznych miejsc.

akcesoria biurowe

Autor: Vincent Li
Źródło: http://www.flickr.com
Larnaka

Autor: bluelotus92
Źródło: http://www.flickr.com
Co interesujące, ceny takich wycieczek wcale nie muszą być drogie. Dla przykładu taki Cypr – stosunkowo niewielka wyspa na Morzu Śródziemnym, trochę na południe od granic Turcji. Jeżeli chcesz spędzić tam wakacje, niezwykle atrakcyjną lokalizacją byłoby miasteczko Larnaka. Liczy ono ok. 50 tys. ludności oraz plasuje się na 3 miejscu pod względem rozmiaru w całym kraju. Samo miasteczko jest umiejscowione w okolicy największego portu lotniczego, więc patrząc od strony turystyki, lokalizacja jest bardzo wygodna. W samej Larnace znajdują się dwie śliczne plaże: mała, przy której zbudowana jest tętniąca gwarem aleja i większa plaża, niestety już bez promenady. Jeżeli ciekawią Cię średniej wielkości temperatury na dobę, to w maju jest to 26,5 st. C, natomiast w sierpniu 32,7 stopni Celsjusza. Najchłodniej jest oczywiście w styczniu oraz w lutym, jednak nawet w takiej sytuacji możemy mówić o temperaturach w zakresie 11-12 stopni Celsjusza.
W Larnace znajduje się kilka bardzo ciekawych zabytków, np. cerkiew świętego Łazarza, meczet Al-Kebir czy zbudowany przez Turków w XVII w. fort, w którym znajduje się m.in. wystawa z zabytkami z epoki Kamas i epoki starożytnej, zatem m.in. akwedukt. Stara nazwa miejscowości Larnaka to Kation. Miasto to zostało stworzone przez fenickich kupców.

Obecnie natomiast jest to popularna dyslokacja wycieczek dużej ilości ludzi z całego świata. Ceny za nocleg – hotel spa w górach są bardzo ciekawe, choć tu dużo zależy od konkretnej daty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*