Z jakiego powodu rzeczywiście warto udać się na wczasy do miasta pod nazwą Obzor?

Wakacje na terenie Bułgarii są najlepszą propozycją dla osób spragnionych ślicznych krajobrazów i słonecznej pogody.
Na wybrzeżu morza Czarnego nie sposób jest narzekać na nudę – jest to najlepsze miejsce na wypoczynek, uprawianie różnych sportów wodnych czy zwyczajne plażowanie.

Do grupy takich najpopularniejszych kurortów w tym rejonie z pewnością zalicza się miasto pod nazwą Obzor. Jest to nieduże miasteczko malowniczo zlokalizowane pomiędzy zboczem Starej Płaniny oraz nadbrzeżem Morza Czarnego, w odległości tylko około 60 kilometrów od Warny oraz ok. 75 kilometrów od Burgas. Jego korzenie sięgają czasów starożytnych, kiedy nosiło nazwę Navlohos, Templum Jovis oraz Heliopolis. W tłumaczeniu z j. greckiego oznacza Miasto Słońca – takie właśnie określenie odnośnie Obzoru jest używane także do dzisiaj. Ta osada odznacza się bowiem największą w całej Bułgarii liczbą dni słonecznych.
Plaża Seminyak na Wyspie Bali

Autor: Dimos Paraskevas
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie Obzor gwarantuje dużo rozrywek i form spędzania czasu: zarówno dla dzieci, jak i dla osób pełnoletnich. Posiada znakomicie rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, do której zaliczają się m.in. liczne punkty żywieniowe, hotele, park rozrywki czy też centrum handlowe, etc.

Jeżeli poszukujesz podobnych informacji na opisywany wątek, to także rzuć okiem na (http://rd-car.pl/wynajem-busa-gorzow-wielkopolski/) pokrewne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Z naszego kraju najszybciej jest dotrzeć tam samolotem, z lądowaniem w Burgas lub w Warnie – lot do Bułgarii w tę stronę trwa około dwie i pół godziny. Udając się do Obzoru, najlepiej wziąć ze sobą Euro i już na miejscu wymienić je na walutę Bułgarii, zatem Lewe. 1 BGN to około 2,14 złotych – jest to stan na dzień 6 marca 2018 roku. Kurs Euro i Lewa się bardzo kojarzy, więc w kantorach przelicznik jest ten sam: 1 Euro to ok. 195 BGN.

Jeśli z kolei chodzi o ceny w samym Obzorze, to prezentują się one na podobnym poziomie, co ogólne ceny w Bułgarii – lepiej nastawić się na mniej więcej tego typu wydatki jak w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*