Propozycje wycieczek po Pilicy

Wakacje, czy to wiosną, czy latem dobrze jest zaplanować z określonym wyprzedzeniem. Warto przygotować się na bardziej czynne formy odpoczynku. Nie trzeba przy tym wcale opuszczać kraju, by zafundować sobie cudowne wakacje. Spływy kajakowe Pilicą mogą być genialną okazję do sprawdzenia własnej kondycji ,a także miłego spędzenia czasu. Takie spływy kajakowe są szczególnie polecane tym osobom, które dysponują odrobiną wolnego. Jest to doskonała oferta dla ludzi młodych i aktywnych bądź dla uczniów szkół, jak także całych rodzin.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Brzegi Pilicy obfitują w bardzo urokliwe lokalizacje do biwakowania. Koryto rzeki bywa miejscami ogromnie kręte. Wielkie ilości wysp jak również rozlewisk przydaje Pilicy uroku. Okolice Pilicy zaskakują wieloma atrakcjami krajobrazowymi i krajoznawczymi. Najbardziej narażone i najcenniejsze okazy roślin oraz zwierząt podlegają ochronie w ramach Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Na spływy kajakowe Pilicą w szczególności poleca się piękny fragment Maluszyn-Sulejów. To właśnie w Maluszynie zaczyna się wiele spływów. Ich oferty da się znaleźć w Internecie wpisując w wyszukiwarkę wypożyczalnia kajaków Pilica. Weekendowe spływy są organizowane zwyczajowo w grupach. Posiadają plenerowe imprezy integracyjne ,a także ogniska dla uczestników. Przed zwodowaniem kajaków kadra fachowców objaśnia kajakowiczom w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po Pilicy. Fragmenty dzienne podczas spływu wynoszą najczęściej do około dwudziestu kilometrów. Wypożyczalnia kajaków Pilica oferuje wygodne kajaki, wiosła, kamizelki, jak również opiekę wykwalifikowanych instruktorów wraz ze przeszkolenie kajakowym. W cenę najmu kajaku wlicza się także zwyczajowo pole biwakowe. Dużo wypożyczalni kajaków posiada także dodatkowe samochody, które po wcześniejszych ustaleniach, mogą przewieźć grupę uczestników z dworca do miejsca gdzie zaczyna się spływ. Można z wypożyczalni również nieraz pożyczyć namiot.

Zaciekawił Cię taki wpis? Jeśli tak, to bez wahania kliknij też ten odnośnik. Pokrewne wiadomości przeczytasz również tutaj kwatery pracownicze gdańsk.

Wykwalifikowane wypożyczalnie posiadają również coś dla bardziej zaawansowanych kajakarzy, tak zwane spływy traperskie. Są one zaadresowane do tych, którzy nie lubią trudności wynikłych z transportowania bagaży samochodem. Na takiego typu spływie wszystko jest z uczestnikiem w jego kajaku. Takie wyjście pozwala na większą elastyczność w planowaniu następnych etapów własnej trasy. Można wtedy czasami wybrać także samodzielnie miejsce na biwak. Tego typu spływ jest zwyczajowo dłuższy. Rozmaite fragmenty codziennych tras mogą wynosić nawet trzydzieści kilometrów. Wysiłek wynagradzają jednak piękne krajobrazy. Każdy zainteresowany kajakarstwem powinien spróbować tego rodzaju spływu. Można odnaleźć bardziej bogaty w detale opis konkretnych tras wpisując w sieci zapytanie na przykład kajaki Pilica. Przed wybraniem się na spływ można także popytać użytkowników na forach poświęconych kajakarstwu. Nazwać swój post chociażby Pilica Spływ. W ten sposób na pewno uda się pozyskać szereg kluczowych rad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*