Najlepsze wakacje w mieście! Na co uważać?

Upragnione wolne dni wreszcie nadeszły. Nasze pociechy czekały na ten ostatni dzwonek jak na wybawienie. Przecież pracowały jak najlepiej okrągły rok. Dzielnie odrabiały zadania domowe, pisały sprawdziany, walczyły o najwyższe oceny. Nierzadko również pomagały nam w domowych obowiązkach. Nie mamy wątpliwości, że zasłużyły sobie za ten trud na nagrodę.

Niestety, sytuacja materialna dużej liczby rodzin w naszym kraju jest dramatyczna. Dlatego zdarza się, że dorośli nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom należytego wypoczynku. Z pewnością niejeden maluch marzy o cudownym pobycie nad wodą albo o długich wędrówkach po górach. Żeby nie czuło się rozgoryczone, musimy uczynić co w naszej mocy, by wakacje – (domek do wynajęcia na kaszubach) przeżyte w mieście nie okazały się stracone.

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/

Po pierwsze, nie wolno dopuścić do takiej sytuacji, że nasze dzieciaki siedzą całe dnie przed telewizorem. Dlatego poświęćmy naszym maluchom nieco więcej uwagi i zaplanujmy im ten letni czas tak, by połączyć przyjemne z pożytecznym.

Wybierzmy się nareszcie z dziećmi do pobliskiego ogrodu zoologicznego. To też doskonała sposobność, aby zwiedzić miasto. Z pewnością nasze latorośle nie słyszały wszystkich jego legend. Zaplanujmy również wyjścia na basen i do kina. Pamiętajmy o ruchu. Namówmy dzieci do zabaw na podwórzu, a w wolne dni wybierzmy się za miasto na piknik – następna strona.


Wyświetl większą mapę

Możemy również wykorzystać wolne dni i większą gromadą pojechać w jakieś interesujące miejsce. W tym celu, powinniśmy zainteresować się sprawdzoną firmą, która oferuje wynajem autokarów Kraków. Jeśli na taką wycieczkę nakłonimy dzieci naszych znajomych, opłaty nie staną się wówczas tak duże.

Pamiętajmy, aby przed wypożyczeniem, sprawdzić stan techniczny pojazdu. Nie chcemy przecież, by na trasie spotkała nas jakaś nieprzyjemna sytuacja. Na miejscu możemy skorzystać z usług profesjonalnego przewodnika lub równie dobrze samodzielnie się przygotować i opowiadać dzieciom interesujące historie, związane z tym miejscem. Tego typu wycieczka z pewnością bardzo długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*