Jak dawać sobie radę w nietypowych okolicznościach czyli na co może być przydatna karta przetrwania.

W dawnych czasach mężczyzna wyruszał w dżungle i lasy, aby zdobywać tam żywność dla swojej rodziny. Rzecz jasna wyruszając tam musiał mieć odpowiednie wyposażenie, tak żeby miał jakieś szanse na całe wrócenie do domu. Dziś jesteśmy otoczeni cywilizacją, dżungla rośnie gdzieś w odległych miejscach, co wcale nie oznacza, że w codziennym życiu odpowiednie wyposażenie się nie przyda.

Wręcz przeciwnie, co chwilę można spotkać przypadki, w których będzie potrzebny jakiś przyrząd lub gadżet, jakim będzie można coś zrobić. Czy będzie to otworzenie butelki, odkręcenie śruby czy pomiar jakiejś odległości, to nie da się zrobić tego ręcznie, i trzeba będzie mieć śrubokręt, linijkę lub otwieracz.Izrael (hiperłącze do strony)Jeżeli będzie się w domu, to nie powinno być problemu, bo tego typu akcesoria powinny się szybko znaleźć. Jeśli jednak przebywa się gdzieś w terenie, to ciężko wszystko ze sobą nosić, bo po prostu by to było mało wygodne. Chyba że wymienione wyżej sprzęty a także kilkanaście innych będą się znajdować w niewielkim gadżecie, o wymiarach typowej karty płatniczej. Sprawdź wallet-ninja.eu/.
Obóz

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com

Taki nieduży gadżet, znany również jako karta surviwalowa to ogromnie funkcjonalne narzędzie, które posiada nawet dwadzieścia różnych funkcji. Przez to że można ją przy sobie nosić w portfelu lub kieszeni, to jest ona bardzo praktyczna, nie potrzebując dużo miejsca. A równocześnie w niejednym przypadku może się przydać, bo wystarczy ją tylko wyjąć i zacząć używać. Niektórzy mówią nawet na to wielofunkcyjna karta przetrwania, bo rzeczywiście w ekstremalnych przypadkach może uratować nawet życie. Sprawdź, czym jest wielofunkcyjna karta przetrwania.

Karty takie sprzedawane są przez liczne firmy, jednak mogą się różnić jakością. Odpowiednio zrobiona karta to bardzo mocny, wytrzymały kawałek stali, z powycinanymi narzędziami. Stal powinna być nierdzewna, a równocześnie na tyle wytrzymała, aby karta poradziła sobie w najbardziej trudnych nawet sytuacjach. Jeżeli faktycznie by ona miała służyć jako zabezpieczenie w ekstremalnych sytuacjach, to należy koniecznie postawić na odpowiednią jakość i zakupić najlepszą, jaką się znajdzie w sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*