Dokąd w góry z dzieckiem, czy to rozsądne?

Które góry są odpowiednie na wypad z maluchem, które szlaki wybrać, atrakcje dla maluchów w górach, polecone kwatery przyjazne dzieciom – w Gorcach, Karkonoszach, Tatrach, Beskidach. Na pytanie, czy warto pojechać z maluchem w góry, nasza kategoryczna odpowiedź brzmi: jak najbardziej. A jeśli frapujecie się, jakie góry wybrać na podróż z dzieckiem: niemowlakiem, 2-latkiem, parolatkiem lub nastolatkiem – spróbujemy pomóc Wam . Odnajdziecie tutaj zarówno stosowne dla dziecka marszruty w górach (także z wózkiem czy nosidełkiem), jak również bezmiar atrakcji dla dzieci, które oferują przeróżne rejony górskie.

poranek w górach

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Karkonosze ze względu na dużą ilość dodatkowych atrakcji dla dzieci a także liczne dosyć bezproblemowe, acz ciekawe szlaki, polecamy na wycieczki (Jeżeli szukasz kierunku na wypoczynek zobacz turcja wczasy biuro coral travel) już z kilkuletnimi dziećmi. Są też szlaki trudniejsze, właściwe dla 8-latka, a nawet takie, na jakich można spróbować wysokogórskiej wspinaczki po łańcuchach (dla nastolatków) – Hotel Trzy Sosny. To także dobre miejsce na wędrówki z dzieckiem w nosidle – dużo jest szlaków łagodnych i niezbyt długich, jednakże interesujących widokowo. Jeśli pragniecie wędrować po karkonoskich szlakach z dzidziusiem w wózku, niestety nie odnajdziecie zbyt wielu odpowiednich do tego szlaków. 3-latek to maluch wg wielu rodzicieli w „najtrudniejszym” wieku do górzystych wędrówek (za ciężki, ażeby go nieść, a sam nazbyt daleko nie zawędruje). Dla takiego malca w Karkonoszach także znajdzie się jednakże trochę atrakcji – przykładowo wjazdy wyciągami krzesełkowymi, Park Dinozaurów w Karpaczu. Część Karkonoszy obejmuje Karkonoski Park Narodowy, z siecią pięknych, urozmaiconych tras i ścieżek dydaktycznych, należący do rezerwatu biosfery UNESCO. Żyją tutaj m.in. muflony, cietrzewie, wiele gatunków gacków. Jest w tym miejscu także wiele tras rowerowych, niektóre dla całej rodziny, inne niezwykle trudne. Najbardziej znane miejscowości Karkonoszy to Jelenia Góra (największa), Szklarska Poręba, Karpacz.

rodzina

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Tak Karpacz, jak i Szklarska Poręba to miejscowości nadzwyczaj rozległe, a przede wszystkim „długie”. Więc gdy jedziemy z małym dzieckiem w wózku bądź kilkulatkiem, lepiej dobrać na noclegi Szklarska Poręba miejsce położone dość blisko szlaków. W przeciwnym wypadku będziemy musieli albo dojeżdżać wozem, albo „przebić się” przez całą miejscowość z wózkiem. Wystarczy wbić w przeglądarkę zwrot pokoje Szklarska Poręba aby odnaleźć wiele interesujących miejsc noclegowych – Hotel Trzy Sosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*