Czy obecnie opłaca się zainwestować w mieszkania na wynajem? Jaka jest aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym?

Jeszcze kilka lat wcześniej przeżywaliśmy wielki boom na kupowanie mieszkań traktowanych jako inwestycja i przeznaczanych wyłącznie na wynajem. Czy aktualnie ten trend się utRzymał Czy w ogóle sensowne jest kupowanie mieszkania wyłącznie po to, żeby od razu je wynająć? Po jak wielkim czasie możesz liczyć na zwrot zainwestowanej sumy pieniędzy? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te i kilka innych pytań związanych z wynajmowaniem mieszkań.

Apartamenty Szczecin

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to sensowne?
Oczywiście bez wątpliwości nie ma co liczyć na to, że zakup mieszkania na kredyt zwróci nam się w niedługim czasie.

Spodobał Ci się ten wpis? Przejdź zatem do kolejnego posta i sprawdź jakie ekstra źródło było naszą zachętą. Miłej lektury!

Jeżeli bierzesz kredyt na przykład na mieszkanie dwupokojowe w Szczecinie, niewątpliwie musisz liczyć co najmniej piętnaście albo dwadzieścia lat spłacania takiego kredytu. Jeśli jednak posiadasz nieco wolnej gotówki, a jednocześnie potraktujesz to bardziej jako inwestycję długoterminową, bez wątpliwości zakup takiego mieszkania nie jest zym pomysłem. Warto jednak zastanowić się, w którą grupę docelową wynajmujących celujesz – jeśli zdecydujesz się na typowe mieszkanie dwupokojowe, zazwyczaj będziesz wynajmować je studentom, a to bez wątpienia nie jest najłatwiejsza grupa docelowa. W takim wypadku dobrze zastanowić się, czy fajniejszym rozwiązaniem nie będą na przykład Apartamenty Szczecin których oferuje aktualnie naprawdę wiele. Oczywiście takie mieszkanie z pewnością będzie znacznie droższe, jednakże równocześnie będziesz mógł je wynajmować dorosłym ludziom po o wiele wyższej cenie.

Apartamenty Szczecin to obecnie jeden z najsilniej polecanych trendów na rynku mieszkaniowym – jeżeli zdecydujesz się na zakup takiego mieszkania (polecamy), zdecydowanie nie będziesz tego rozwiązania żałować w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*