Wyjątkowość naszego wybrzeża – wypraw się na wydmy i słodkie jeziora do Łeby

Poszukujesz cichej, niedostępnej dla szerokiej masy wycieczkowiczów miejscowości nad Bałtykiem? Najlepiej z dala od miast, dziką przyrodą (parki narodowe), ścieżkami rowerowymi? Rowy domki już na ciebie czekają, to jedno z interesujących miejsc na naszym wybrzeżu. Większym kurortem w analogicznej scenerii morze-jezioro jest Łeba.

Wybrzeże Bałtyku

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Rowy to unikatowa wieś letniskowa nad Bałtykiem, do której prowadzi faktycznie jedna „większa” droga. Rowy domki „otulone” są wodą i nietkniętą naturą z każdej strony. Z niemal każdego miejsca miejscowości nad wybrzeże morza mamy kilkanaście minut spacerkiem. Ciut dalej znajduje się duży zbiornik słodkiej wody – przybrzeżne jezioro (pomosty pływające cena) Gardno. Niedaleko Rowów jest połączone z akwenem rzeką. Cała miejscowość ciągnie się wzdłuż długiej i prostej plaży, a wędrując na wschód zobaczymy wyjątkowy unikat w skali kraju Słowiński Park Narodowy z wydmami.

Rowy domki letniskowe to przy tym doskonały punkt zaczepienia dla aktywnych turystów. Na mapie szlaków rowerowych widnieją jako jedna z miejscowości w której możemy rozpocząć rajd. Organizatorzy i informatory turystyczne namawiają, nawet proszą o zwiedzanie rowerem (pożyczymy także w wypożyczalniach) z jednego ważnego powodu. Wydmista okolica sprawia, że nie każde miejsce ustronne jest dostępne dla czterokołowców. Kolejnym argumentem za dwoma kołkami, napędzanymi siłą ludzkich nóg, jest bliskość przyrody – auto zawsze ogranicza pole widzenia wojażera.

W poszukiwaniu tej samej scenerii, ale z większym ośrodkiem wybierz się na kwatery Łeba (zarezerwuj – ruszajwpolske.pl/miasta/leba/noclegi/27,index.html). To większa i lepsza baza wypadowa do innych miasteczek na naszym nadbrzeżu (częściej widnieje jako cel lub stacja u przewoźników). Łeba to miasteczko otulone słodką i słoną wodą- na wschodzie i zachodzie jeziorami przybrzeżnymi, od północy Bałtykiem. Również prowadzi do niej jedna większa droga.

Dla turystów, którzy pragną wyzwania nie ma rzeczy nie do zrobienia. Obie miejscowości, bliskie nietkniętej przyrodzie i wodzie morskiej i słodkiej to świetny przystanek dla nadmorskich piechurów, idących wybrzeżem Bałtyku. W Rowach i Łebie będą mogli się zatrzymać, tutejsze domy turystyczne, kwatery, a nawet pensjonaty czekają na żądnych przygód turystów przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*