Wspaniały weekend w Budapeszcie – co dobrze zobaczyć, aby poznać to rewelacyjne miasto?

Wolny weekend nie jest takim częstym zjawiskiem we współczesnej zabieganej rzeczywistości. Musimy zrobić tak wiele rzeczy, że niekiedy nawet te 2 dni mamy zajęte 24 godz. na dobę. Więc kiedy tylko znajdziemy odrobinę czasu, dobrze spożytkować go w najbardziej pozytywny sposób, a mianowicie – na podróżowanie. Podróże uczą, zapewniają moc wrażeń i doświadczeń, a także pozwalają rewelacyjnie spędzać czas z bliską osobą. Miastem, które wyjątkowo dobrze odwiedzić, jest Budapeszt. Dowiedz się, z jakiej racji.

miasto

Autor: Francisco Anzola
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności dlatego, iż to piękna stolica Węgier, w której tak naprawdę nie można się nudzić. Można tam wybrać się o każdej porze roku, ponieważ nieustannie oczekuje nas wiele atrakcji, a wycieczkę dobrze jest zacząć od spojrzenia na całe miasto z góry Gellerta. Na wielkim, zielonym wzgórzu ulokowanym w centrum miasta czekają na nas fenomenalne widoki na miasto i rzekę Dunaj. Poza pejzażami czeka na nas cytadela i Pomnik Wolności (sprawdź więcej). Potem można wybrać się do Zamku, do którego zajedziemy kolejką albo przespacerujemy się, jeśli także podczas urlopu (Jeśli poszukujesz kierunku na urlop zobacz tanie wakacje turcja coral travel) chcielibyśmy zabiegać o figurę. Na kolejkę za każdym razem jest spora kolejka, a trasa wcale nie jest nazbyt długa, więc faktycznie dobrze się przejść. W kolejnych krokach Budapeszt zaprasza nas na Most Szechenyi. Otoczone są przez ogromne, kamienne lwy, z jakimi można zrobić sobie zdjęcie.

Budapeszt

Autor: Costel Slincu
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym nadzwyczaj znanym podróżującym punktem Budapesztu jest parlament, umiejscowiony tuż nad brzegiem Dunaju. Wnętrza są udostępnione dla zainteresowanych osób, ale jak najbardziej pewne sale są wyłączone ze zwiedzania gdy odbywają się obrady. Dobrze zdecydować się na wejście do środka, gdyż jest tam naprawdę przepięknie. Nie można też pominąć Placu Świętej Trójcy, wokół którego znajdziemy dużo knajpek oraz sklepików, w jakich wyszukamy pamiątki dla bliskich. Każdy lubi otrzymywać prezenty, toteż przywieźmy im coś z tej rewelacyjnej podróży.
Może chcesz zwiedzić inne miasto? To nie kłopot.

Po powrocie z Budapesztu można już planować następną wyprawę, np. do Toronto (odwiedź serwis). W tym największym mieście Kanady jest także niemało do zobaczenia, dlatego nawet nie rozpakowuj torby, tylko z miejsca znajdź atrakcyjnych ofert lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*