W jakie miejsca wybrać się na wakacje? Czy ciekawym kierunkiem jest Europa? I państwa tego typu jak Wielka Brytania czy Holandia?

Każdego roku mamy taki przyjemny dylemat – w które miejsce pojechać na urlop? To niezwykle miłe planowanie, gdyż wiemy, iż zasłużyliśmy sobie na urlop, w czasie jakiego będziemy robić, co nam się podoba. Nie będziemy musieli myśleć o pracy, gdyż pozostanie nam tylko zaplanowanie przyjemności. W które miejsca pojechać na wakacje? Rzeczywiście jest bardzo wiele możliwości, zwłaszcza dzięki tanim liniom lotniczym.

Możemy polecieć więc praktycznie, gdzie pragniemy, choć oczywiście to, czy lot będzie faktycznie tani zależy od kierunku. Są jeszcze miejsca, do jakich loty są dość drogie, może w przyszłych latach się to zmieni. Niemniej jest tyle miejsc które warto zobaczyć, w których wylot jest naprawdę korzystny cenowo, iż szkoda tracić pieniądze na bardziej kosztowne kierunki. Weźmy np. nasz kontynent – Stary Kontynent. Jest tu tak wiele do zobaczenia, iż może dziwić nasza nieznajomość niektórych państw. Zwłaszcza Wielka Brytania oraz wyloty (sprawdź wyloty z niemiec) do Uk (czytaj o podróżowaniu). Wiele osób w tym momencie się nie zgodzi i stwierdzi, iż przecież zna Wielką Brytanię, gdyż jeździło się tam do pracy. Oczywiście, iż dzięki temu można poznać określoną część Anglii, ale powiedzmy sobie szczerze, że często poza pracą nie mamy tam za dużo czasu na nic innego. Niestety, Polacy w Wielkiej Brytanii pracują bardzo ciężko i rzadko zwiedzają ten kraj, ponieważ odkładają oszczędności na ważny cel – po powrocie do Polski mogą przykładowo zbudować dom.

Warszawa

Źródło: www.morguefile.com

Tymczasem najlepiej skorzystać z tego, iż tego rodzaju rynek pracy jest tak chłonny i że jeszcze przez wiele lat będą dość tanie loty do Uk i polecieć tam na urlop. Wielka Brytania jest rzeczywiście interesująca, na pewno oryginalna, w swoim stylu. Poza interesującymi miastami z Londynem na czele, są tam niezapomniane krajobrazy oraz nigdzie niespotykany krajobraz Wielkiej Brytanii (zerknij). Z pewnością dobrze więc pomyśleć o tym kierunku. Następnym interesującym miejscem naszego kontynentu jest Holandia, a zwłaszcza Amsterdam. Amsterdam jest przyjemny do zwiedzania, bo nie jest to wielka metropolia. To stolica nie tylko Holandii, lecz również sztuki, kultury i designu. Amsterdam ma tradycję miasta tolerancji i współistniejących wpływów wielu kultur. Do dzisiejszego dnia dla niektórych może być zaskakujące to, iż sprzedaje się tam całkowicie legalnie niewielkie ilości marihuany – do 5 gramów klientom od osiemnastego roku życia. Marihuana oferowana jest w tak zwanych coffe shops.

Holandia

Autor: Dekoral

W Amsterdamie nie tylko miękkie narkotyki są zalegalizowane, także prostytucja, w tym celu wyznaczona jest specjalna strefa, tak zwana Red Light District, czyli Dzielnica Czerwonych Latarni, gdzie usługi oferowane są w przeszklonych witrynach. To dosyć spokojne miasto, niezbyt duże jak na metropolię, położone wśród wielu kanałów. Całe jego centrum to Starówka, więc nie ma co się obawiać zbytniego ruchu samochodów. Istnieją atrakcyjne cenowo loty z Warszawy do Amsterdamu, więc warto tam się wybrać choćby na kilka dni.
Posted in Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*