Szukasz roweru dla dziecka? Kilka przydatnych porad pomoże ci podjąć decyzję

Gdy nadejdzie wiosna coraz chętniej chodzimy z dziećmi na dwór. Poszukujemy też interesujących rozrywek na świeżym powietrzu, bo plac zabaw też z czasem może się znudzić. Jedną z doskonałych metod na spędzenie miłego popołudnia w gronie najbliższych jest przejażdżka rowerem. Jeżeli i ciebie interesują rowery dla dzieci, powinieneś poznać kilka porad, które będą pomocą w podejmowaniu stosownych decyzji.

trik na rowerze górskim

Autor: UK Ministry of Defence
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z fundamentalnych elementów mających wpływ na wybór roweru jest wzrost dziecka. Maluszek stale rośnie, zatem rower będziemy zmuszeni zmienić po upływie roku lub dwóch. Na początek kupujemy rower z kółkami bocznymi, później kółka te można odczepić, gdy nasze dziecko nie będzie czuć strachu. Poza wzrostem pociechy znaczenie mają także możliwości fizyczne – im młody rowerzysta mniej waży, tym lżejszy sprzęt znajdźmy dla niego, inaczej może mieć problem z podniesieniem roweru, gdy np. trafi na wyższy krawężnik. Ważne są też typy rowerów, pośród których znajdują się m.in. górale i bmx-y.

Rowery górskie odznaczają się dużą ilością przerzutek i amortyzatorami, jakie umożliwiają komfortowo jeździć nawet po trudnym terenie. Jednak bardziej aniżeli rodzaj sprzętu znaczenie ma jakość wykonania roweru. Wybierając tanie jednoślady z pewnością nie oszczędzimy, gdyż po paru tyg. mogą czekać nas pierwsze naprawy. Rowery zrobione z gorszych materiałów szybko się psują, przez co będziemy musieli szybciej wymienić je na nowsze modele. Trzeba też sprawdzić potrzebne akcesoria, takie jak błotnik, nóżkę do stawiania roweru oraz oświetlenie. Zobacz: hurtownia zabawek.

Jeżeli chciałbyś, by twoja pociecha szybko nauczyła się jeździć, dobrze jest kupić rower biegowy. Nie ma układu napędowego, a zasadniczą siłę stanowią nogi malucha. Taki rower świetnie przyzwyczaja szkraby do jazdy na jednośladach, a nade wszystko uczy utrzymywania równowagi. Jest w pełni bezpieczny, ponieważ pociecha może w każdej chwili położyć leżanki do masażu nogi na ziemi, zabezpieczając się przed wypadkiem. Tutaj inne propozycje: pojazdy łodzie.

rowery

Autor: Simone Richter
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując rower dla swojego dziecka pomyśl też o sprzęcie dla siebie, jeśli twój rower od dawna nie nadaje się do użytku. Tylko wtedy będziecie mogli udać się we wspólną podróż. Nawet najlepszy ambulans zabawka czy klocki lego nie zastąpią rodzinnie spędzonego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*