Kraków, idealne miasto na spędzenie długiego weekendu.

Kraków uchodzi za najznakomitsze z miast w Polsce. Jego nieprzebrane zabytki i barwna historia sprawiają, że miasto jest wyjątkowo atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej odwiedzanym polskim miastem, co roku przyjeżdża spędzić tu urlop 7 do 8 mln turystów. Suma jest imponująca, a olbrzymia ilość odwiedzających nie może być w błędzie. A zatem co warto obejrzeć?

prorent

Rozpocznijmy może od tego, jak się do Krakowa da dostać? Więc, możemy przyjechać samochodem- Kraków jest całkiem nieźle skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4.

Zobacz, że praktyczna treść (https://www.viva-bus.com.pl/) posiada użyteczne dane, okażą się ważne – one Cię niewątpliwie całkowicie pochłoną. Kliknij tu!

Posiada także liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, w tej chwili rozbudowywane, dzięki któremu jest bezpośrednio połączony z 40 miastami. Należy, po przybyciu do miasta wybrać wygodny środek transportu. Bez dwóch zdań najtańszą opcją poruszania się po mieście jest komunikacja miejska i podmiejska. Na szczęście jest ciekawsza i bardziej uniwersalna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (wypożyczalnia samochodów kraków). Pozwoli nam na dużą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli też zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

A jest co zobaczyć- najważniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów naszego kraju, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Legendy mówią, że nawet żył tam prawdziwy smok.

W równym stopniu ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy kościół Krakowa, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znanym obiektem sakralnym w kraju jest niewątpliwie kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego najbardziej charakterystyczna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| zobaczymy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem rynku, przy którym stoi wspaniały kościół Mariacki, możemy zajść do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- znajdziemy tu pamiątki, najróżniejsze przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Na dodatek, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

Trzeba tutaj przyjechać, choćby na weekend, do dawnej stolicy naszego kraju, zwiedzić przynajmniej te najważniejsze obiekty, mając w pamięci, że to jedynie wstęp, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*