Jakie są dobre strony spędzenia wolnego czasu nad morzem

Czy znalazłeś się kiedykolwiek w sytuacji, w której byłeś zmuszony do wyboru pomiędzy wakacjami w górach a wakacjami nad morzem? Jeżeli należysz się do grupy ludzi uwielbiających góry, twój wybór nie należał do trudnych. Jeżeli chcesz jednak spędzić czas wolny w nadmorskim klimacie, wybierałeś morze bałtyckie bez zastanowienia. Co jedna wydarzy się w chwili, gdy nie jesteś zdecydowany, partnerka chce nad morze, matka – oczywiście na przekór twojej żonie – oświadcza, że tylko w górach będzie się czuła, a dzieci co co chwilę mają inny pomysł? Cóż… Po pierwsze, współczujemy bo pewnie masz naprawdę ciężko.

wakacje nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Z innej strony musisz nam uwierzyć, że nie jesteś pierwszym i na pewno nie ostatnim mężczyzną stykającym się z tego typu kłopotami. Postaramy się jednak pokazać ci pewną ofertę, którą z kolei ty będziesz mógł zaproponować swoim bliskim.

Przedstawiana tutaj tematyka jest dla Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu tanie kwatery pracownicze częstochowa na spijtanio, który proponuje zbliżone tematy.

na plaży

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje spędzone nad morzem mają sporą ilość zalet. Dobrze jest wybrać się nad morze ze względów zdrowotnych. W 1811 roku został odkryty pierwiastek chemiczny pod nazwą jod, a dwa lata później gruntownie go przebadano. Okazało się, że jod jest mikroelementem niezbędny do życia człowieka. Dostarcza się go z pożywieniem i płynami. Ale też z wdychanym powietrzem. Naukowcy udowodnili, że najwięcej jodu występuje w okolicach nadmorskim, a im dalej od morza, tym rzadziej występuje. Jeżeli organizm przez dłuższy czas ma za mało jodu, może zachorować na przykład na nadczynność tarczycy. Co ciekawe, statystyki mówią, że kobiety cierpią na tę chorobę aż pięć razy częściej niż mężczyźni.

Wniosek? Przekaż te informacje żonie i mamie, a raz jeszcze przemyślą urlop nad morzem (więcej tutaj: szczegóły dotyczące tego tematu). Poza aspektem zdrowotnym, polskie morze, choć nie należy do najbardziej przejrzystych na świecie, znany jest ze swoich bardzo ładnych, rozległych, piaszczystych plaż. Piasek nad polskim Bałtykiem jest delikatny i drobniutki, co w zestawieniu chorwackimi żwirowatymi plażami jest o niebo bardziej delikatne dla naszych stóp (dodatkowe informacje – tej stronie).

Nad morzem wystarczy wskoczyć do przyjemnie chłodnej wody i ochłodzić nasze gorące od prażącego słońca ciała. Jeszcze jednym istotnym czynnikiem występującym częściej nad Bałtykiem niż w górach jest ilość ciekawych wydarzeń kulturowych czy mnogość atrakcji dla dzieci. Na każdym kroku spotkać można sklepiki z pamiątkami, salony gier z automatami a także budki z goframi i lodami.

Urlop nad morzem spowoduje, że cała rodzina, nawet ta najmniej ugodowa, spędzi przyjemne i niezapomniane chwile.

Posted in Bez kategoriiTagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*