Czy wczasy w Łebie to odpowiedni pomysł?

Nadmorskie miejscowości w naszym kraju każdego roku przeżywają prawdziwe oblężenie turystów w czasie od czerwca do września. Większość urlopowiczów to Polacy, często jednak można się trafić na Niemców, których przyciągają niższe ceny niż u nich w kraju. Jeszcze jakiś czas temu, mniej więcej kilkanaście lat wstecz, najbardziej znanych miejscowości turystycznych nad morzem było o wiele mniej niż dziś. Łeba, Międzyzdroje, Kołobrzeg czy też Świnoujście przyciągały najwięcej gości.

morze

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Dziś, choć miejscowości te nadal są bardzo popularne, na znaczeniu zyskały niemal wszystkie nadmorskie miejscowości, bez względu na swoją wielkość, które przeganiają się w budowaniu kolejnych hoteli i ośrodków kolonijnych, atrakcji turystycznych lokali gastronomicznych oraz klubów muzycznych. Znaczna część osób woli mniejsze i cichsze, odseparowane od centrum miejsca, w których dużo przyjemniej spędzi czas i wypocznie.

zachód słońca - Mielno

Autor: O.Horbacz
Źródło: http://www.flickr.com

Łeba to nadmorska miejscowość turystyczna, która od lat ochoczo wybierana jest przez sporą część wczasowiczów. Jest to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby pragnący ciszy i spokoju powinni zarezerwować noclegi oddalone od centrum wsi i pomieszkać tam, gdzie najczęściej zatrzymują się rodzice z dziećmi a także emeryci i renciści. Młodzi oraz zorganizowane grupy kolonijne mogą skupić się na obiektach noclegowych bliżej centrum, skąd najłatwiej jest dotrzeć na plażę, do lokali gastronomicznych i sklepów, oraz do wesołego miasteczka, a więc jednej z najbardziej popularnych atrakcji odwiedzaną niemalże przez wszystkie dzieci, które spędzają swe wczasy właśnie w Łebie (portal turystyczny ruszajwpolske.pl). Co oczywiste nie brakuje tam atrakcji dla pełnoletnich.

W sezonie, każdego dnia od wieczora do białego rana organizowane są różne dyskoteki i imprezy imprezy integracyjne zakopane proponowane dorosłym. Kluby muzyczne oraz restauracje proponują różnego rodzaju muzykę nadającą się do tańczenia – od współczesnych hitów do piosenek i rytmów, przy których tańczyli nasi rodzice. Istotnym punktem w miejscowości jest klub na plaży, celowo wzniesiony i otwarty w sezonie wakacyjnym, sponsorowany przez znane marki polskiego piwa.

Urlop w Łebie dostarczy spragnionym wrażeń dużo różnych niesamowitych emocji, a tym, którzy wolą spokojne życie, zapewni odpoczynek w zacisznym oraz spokojnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*