Coraz częściej udajemy się nad polskie morze. Jakiego rodzaju są najbardziej istotne tego powody? Jakie miasta warto polecić?

Każdego roku miasta nadmorskie przeżywają oblężenie. Lecz nie zawsze tak było. Parę lat temu zdarzało się tak, że wiele osób wyjeżdżało do innych krajów zamiast nad Bałtyk, lecz aktualnie, jak się wydaje, znów doceniamy nasze wspaniałe cudowne morze.

Zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje wiele powodów, dlaczego tak się stało. Na pewno zagrożenia terroryzmem w wielu krajach, na przykład w Turcji lub krajach Afryki północnej, ale też coraz bardziej korzystna pogoda – Polska jest coraz bardziej ciepłym krajem.
Globalne ocieplenie to fakt i poczuć możemy to jeżdżąc nad polskie morze. Jak jeszcze kilka lat temu mieliśmy kilka dni z upałem, to teraz takich dni jest coraz więcej. Dużą różnicę można zaobserwować w stosunku do lat 70 i 80, jak upały pojawiały się niezmiernie rzadko, a teraz nikogo nie zadziwiają fale upałów, jakie występują parę razy w ciągu wakacji. To że jeździmy nad Bałtyk ma wiele zalet.
Z jednej strony jest przecież bardziej blisko, jesteśmy u siebie, nie mamy tak więc kłopotów z komunikacją, każdą rzecz znamy i możemy czuć się komfortowo.

Czy pragnąłbyś zbadać wątek opracowany w tym tekście? Jeśli się z tym zgadzasz, to czytaj w serwisie (http://lankamerprzewozy.pl/nasza-flota/) następne zajmujące treści.

Z drugiej wspieramy rodzimą gospodarkę, ponieważ pieniądze zostają w naszym kraju. Raczej tego typu trend się utrzyma, szczególnie, że mamy tak rewelacyjne miejscowości, typu Łeba lub Kołobrzeg lub Mielno – domki.

Niemniej, chyba każdy, kto za późno rezerwował nocleg wie, iż jeśli pragniemy “zaklepać” wakacje w wybranym przez nas terminie, to trzeba się spieszyć.

Np. jeśli kwatery Łeba ma wiele do zaproponowania, ale tak szybko są zamawiane, że jak obudzimy się w takim miesiącu jak maj czy tym bardziej w czerwcu to raczej nie ma szans, że znajdziemy wolne na lipiec lub sierpień. Jak wiec chcemy wakacje nad Bałtykiem to powinniśmy się pospieszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*